ZERO-WASTE – Młodzieżowa Kampania Informacyjna

camgoleniow@gmail.com

ZERO-WASTE – Młodzieżowa Kampania Informacyjna


Stowarzyszenie Centrum Animacji Młodzieży realizuje projekt w ramach programu “Społecznik”, którego głównym celem jest propagowanie oszczędzania żywności oraz ograniczenie liczby produkowanych śmieci. W ramach zadania, który powstał z inicjatywy młodych osób – mieszkańców Goleniowa zorganizowaliśmy warsztaty kulinarne, rękodzieła oraz multimedialne w których młodzi ludzie przygotowywali ekologiczne potrawy, uczyli się dawać “drugie życie” zużytym opakowaniom a także uczyć się podstaw fotografii produktowej, której to efekty wykorzystujemy podczas prezentacji dla Was naszych pomysłów i przepisów związanych z ekologicznym trybem życia.


Zapraszamy do skorzystania z naszych przepisów, przygotowanych pod okiem dietetyka, do których wykonania potrzeba naprawdę niewiele produktów, które znajdziecie w każdej kuchni, albo na które wydacie niewielkie środki finansowe. Przygotowanie potraw trwa krótko, każdy sobie z nimi poradzi, a przy okazji zamiast wyrzucać żywność, wykorzystacie ją w ciekawy sposób, na przykład podczas spotkań z przyjaciółmi czy organizując spotkanie rodzinne. Gotowanie na prawdę nie jest trudne!

***

Nie wiesz co zrobić ze zużytymi opakowaniami? Chcesz ograniczyć liczbę produkowanych i wyrzucanych śmieci? Brakuje Ci pomysłu jak je ponownie wykorzystać? Zapraszamy do naszego kącika porad gdzie zobaczysz jak w ciekawy sposób można “tchnąć” drugie życie z pozoru w nieprzydatne już przedmioty. Wystarczy chwila wolnego czasu, kilka drobiazgów które znajdziemy w każdym gospodarstwie domowym i puste opakowania, by cieszyć się użytecznym i przydatnym przedmiotem który będzie można wykorzystać, jednocześnie ograniczając ilość wyrzucanych śmieci. Zerknij na nasza stronę – naprawdę warto!


Poniżej można zapoznać się z galerią zdjęć wykonanych podczas warsztatów, w których wzięli udział młodzi ludzie – uczestnicy warsztatów i projektów Stowarzyszenia Centrum Animacji Młodzieży.