Wakacje 2020

camgoleniow@gmail.com

01.09.2020. Z ostatnim dniem sierpnia zakończyliśmy projekt “Wakacje 2020” realizowany przez Stowarzyszenie Centrum Animacji Młodzieży przy dofinansowaniu Gminy Goleniów. W ramach projektu „Wakacje 2020” zorganizowaliśmy: – zajęcia artystyczne pn. „Przygoda z rękodziełem”, – zajęcia sportowe na dla dzieci bez ograniczeń wiekowych – podwórkowe turnieje sportowe, – zajęcia artystyczne i plastyczne dla dzieci starszych i młodzieży, – warsztaty dla młodzieży starszej z zakresu umiejętności miękkich (podnoszenie samooceny, praca nad sobą, podnoszenie wiary we własne możliwości, rozwijanie zdolności woluntarystycznych), – spływy kajakowe

Przeprowadzenie niniejszych działań pozwolio nie tylko uatrakcyjnić czas wolny od nauki szkolnej, ale także przyczyniło się do propagowania całorocznych działań Stowarzyszenia Centrum Animacji Młodzieży.

***

Dziś (w niedzielę 26 lipca 2020 r.) o godzinie 11.00 rozpoczął się spływ kajakowy organizowany przez Stowarzyszenie Centrum Animacji Młodzieży w Goleniowie w ramach zajęć “Wakacje 2020”. Rodzice wraz z dziećmi – uczestnikami warsztatów i zajęć sportowych płynęli z miejsca startu w miejscowości Bącznik do Goleniowa, gdzie na polu namiotowym czekać będzie rozpalone ognisko oraz kiełbaski. Cała trasa jaką mają do pokonania wioślarze, liczy około 10 kilometrów i w kilku miejscach wymagać będzie doświadczenia i sprawności fizycznej, ponieważ w poprzek rzeki leżą zwalone drzewa i utrudniają swobodne płynięcie. Nad bezpieczeństwem najmłodszych uczestników czuwają nie tylko ich opiekunowie ale także dwóch Panów Ratowników, którzy płyną razem z grupą i służą w razie czego pomocą na trudniejszych odcinkach. Zapraszamy do krótkiej fotorelacji ze startu i przypominamy, że zadanie “Wakacje 2020” w ramach którego odbywa się niniejszy spływ jest dofinansowane z budżetu Gminy Goleniów.

Wakacyjne turnieje sportowe cieszą się dużym zainteresowaniem. W minioną sobotę na terenie Zespołu Boisk Sportowych przy ulicy Szkolnej w Goleniowie odbyły się kolejne zajęcia wakacyjne na sportowo. Uczestnicy zdecydowali, że dziś ponownie królować wśród gier będzie piłka nożna. Zawodnicy podzieleni zostali na trzy zespoły w grupie młodszej i dwa zespoły w grupie starszej. W grupie młodszej pierwsze miejsce zajęli zawodnicy z drużyny FC Malinki, druga lokata przypadła drużynie ACE Pajace i trzecia zespołowi: Bez Nazwy. Podkreślić należy, że rywalizacja była bardzo wyrównana, ponieważ każdy zespół zdobył po jednym zwycięstwie i o kolejności zajętego miejsca w klasyfikacji końcowej zdecydował stosunek zdobytych do straconych goli.
W grupie starszej zgłosiły się tylko dwa zespoły: FC Łysy z Kombii i FC Zmoraki, które rozegrały między sobą mecz składający się z trzech spotkań. Po pierwszym spotkaniu padł remis 3:3, w drugim meczu minimalną przewagę mieli zawodnicy FC Łysy z Kombi wygrywając 6:5, a w końcowym efekcie wynik meczu rozstrzygnięty został na korzyść drużyny FC Zmoraki, którzy wygrali cały mecz 11:6.
Po rozgrywkach piłkarskich przyszedł czas na wyłonienie króla rzutów karnych. Bezkonkurencyjny w tej zabawie jest Kamil Szwed, który ponownie zaskoczył wszystkich uczestników swoją skutecznością. Drugie miejsce zdobył Nikodem Leszczyński, który jednym trafieniem przegrał z Kamilem. Obaj piłkarze otrzymali nagrody rzeczowe w postaci sprzętu sportowego. Na wszystkich uczestników zajęć wakacyjnych czekały na zakończenie medale ufundowane przez partnera imprezy sportowej – OSIR Goleniów oraz liczne słodkości.
W kolejną sobotę ponownie od godziny 11.00 widzimy się na Orliku przy ulicy Szkolnej. Już dziś zapraszamy na kolejne Wakacyjne Turnieje Sportowe.
Wakacyjne Turnieje Sportowe organizowane przez Stowarzyszenie Centrum Animacji Młodzieży w Goleniowie współfinansowane są przez Gminę Goleniów w ramach projektu “Wakacje 2020”.

***

Pierwszy miesiąc wakacji zbliża się ku końcowi, a my w Stowarzyszeniu zapewnialiśmy dzięki dofinansowaniu Gminy Goleniów moc atrakcji dla najmłodszych.
Oprócz zajęć i turniejów sportowych, o czym mogliśmy przeczytać i obejrzeć w poprzednich postach, organizowaliśmy półkolonie dla młodszych goleniowian. Zabawy z chustą Klanza, elementy sensoplastyki, animacje dziecięce to sposoby na łączeniu zabawy z nauką.
Kolejne zajęcia odbędą się w terminie 24-28 sierpień 2020 roku, na które serdecznie zapraszamy.
A tymczasem zapraszamy do obejrzenia małej fotorelacji z zajęć.