Aktualności

camgoleniow@gmail.com

Za nami trzeci dzień szkolenia z Treningów Zastępowania Agresji skierowanego do wychowawców i pracowników Ośrodków Kuratorskich w Polsce. Dzień tez został poświęcony na sesje treningowe w wariancie pracy z grupą i sesje indywidualne, kontynuowaliśmy sposoby prowadzenia Treningów Umiejętności społecznych, ćwiczyliśmy modelowe i pokazowe scenariusze zajęć. Na uwagę zasługuje także świetny kontakt trenerek z uczestnikami zajęć oraz fachowość i perfekcjonizm oraz doświadczenie w pracy z grupą zawodową, jaką są kuratorzy. Ogólnopolski projekt „Nie Krzywdzę! Nie Dyskryminuję! Wspieram!” realizowany jest z dotacji programu Aktywni Obywatele – Finansowanego z Funduszy EOG.


W dniu 15 czerwca 2021 roku minął drugi dzień szkolenia w miejscowości Księże Młyny z metody Treningów Zastępowania Agresji, które wychowawcy Ośrodków Kuratorskich będą wdrażać potem u siebie w pracy z nieletnimi. Podczas zajęć koncentrowaliśmy na Treningach Umiejętności Prospołecznych – jak pracować na kontrakcie z grupą i indywidualnym przypadku. Zapraszamy do zapoznania się z naszą galerią zdjęć.


Wczoraj w dniu 14 czerwca 2021 roku zakończył się pierwszy dzień ogólnopolskiego szkolenia dla wychowawców Ośrodków Kuratorskich w Polsce z wykorzystaniem narzędzia ART – Treningów Zastępowania Agresji. Rozpoczęcie szkolenia było także okazją do zapoznania uczestników z głównymi działaniami podejmowanymi przez Stowarzyszenie Centrum Animacji Młodzieży w Goleniowie, ukazanie możliwości współpracy Ośrodków z organizacjami pozarządowymi, w jaki sposób pozyskiwać środki finansowe na atrakcyjne zajęcia dodatkowe. To także okazja by zapoznać wychowawców z celami projektu: „Nie Krzywdzę! Nie Dyskryminuję! Wspieram!” realizowanego z dotacji programu Aktywni Obywatele – Finansowanego z Funduszy EOG. Podczas pierwszego dnia zostaliśmy wprowadzeni do metody Treningu Kontroli Złości oraz w jaki sposób wykorzystywać ją w pracy z nieletnimi w Ośrodku. Była także okazja by wymienić się doświadczeniem i skonsultować ze specjalistami indywidualne przypadki. Zapraszamy do zapoznania się z naszą małą galerią zdjęć.


UWAGA! Zmiana terminu szkolenia!

Poniżej przedstawiamy listę Ośrodków Kuratorskich które po weryfikacji i przesłaniu dokumentów zakwalifikowały się do udziału w projekcie.

 1. Ośrodek Kuratorski nr 1 w Olsztynie
 2. Ośrodek Kuratorski nr 1 w Nisku
 3. Ośrodek Kuratorski nr 1 w Łodzi
 4. Ośrodek Kuratorski nr 1 w Goleniowie
 5. Ośrodek Kuratorski w Radzyniu Podlaskim
 6. Ośrodek Kuratorski nr 3 w Świdniku
 7. Ośrodek Kuratorski nr 1 w Puławach
 8. Ośrodek Kuratorski nr 2 w Świdniku
 9. Ośrodek Kuratorski nr 1 w Zielonej Górze
 10. Ośrodek Kuratorski nr 1 w Kielcach
 11. Ośrodek Kuratorski nr 1 w Bychawie
 12. Ośrodek Kuratorski nr 1 w Mrągowie
 13. Ośrodek Kuratorski nr 1 w Poznaniu
 14. Ośrodek Kuratorski nr 2 w Łodzi
 15. Ośrodek Kuratorski nr 2 w Olsztynie

Harmonogram szkolenia

Termin: 14-17 czerwiec 2021

Łączny czas trwania: 28 godzin

Miejsce szkolenia: Ośrodek Wczasowo-Wypoczynkowy „Vantur”, Księże Młyny 14A, 99-235 Księże Młyny. Strona internetowa: https://www.vantur24.pl

Zakwaterowanie i rozpoczęcie szkolenia: 14 czerwiec 2021 od 9.00 do 12.00

Zakończenie szkolenia: 17 czerwiec 2021 godzina 15.00

Harmonogram szkolenia 14-17 czerwiec 2021

Font Resize