Podsumowanie 2020 roku

camgoleniow@gmail.com

Podsumowanie 2020 roku

Mijający rok 2020 był dla nas wszystkim rokiem, kiedy to musieliśmy sprostać wyzwaniom związanymi z pandemią. Mimo tych trudności, dla Stowarzyszenia Centrum Animacji Młodzieży rok 2020 był bardzo pracowity i w którym znacząco rozwinęliśmy swoje skrzydła. Dlatego zapraszamy do krótkiego przeglądu naszych dokonań.

1. Realizacja zadania dofinansowanego przez Gminę Goleniów pn. „Animacja 2020” – to setki godzin zajęć sportowych, plastycznych, artystycznych w których wzięło udział kilkudziesięciu młodych ludzi z terenu naszej Gminy.

2. Realizacja zadań sfinansowanych przez Gminę Goleniów w postaci półkolonii podczas ferii zimowych i letnich – to zajęcia dla młodzieży w naszej siedzibie ale także na gminnych obiektach sportowych czy spływ kajakowy.

3. Realizacja projektu „Można Inaczej” w ramach programu „Społecznik” – w porozumieniu z Ośrodkiem Kuratorskim nr 1 w Goleniowie zakupiliśmy sprzęt sportowy oraz zorganizowaliśmy warsztaty decoupage.

4. Realizacja projektu „Senior w Sieci – domowe pogotowie komputerowe” – zadanie dofinansowane przez Województwo Zachodniopomorskie – ponad 150 seniorów z kilku powiatów województwa zachodniopomorskiego wzięło udział w indywidualnych szkoleniach komputerowych.

5. Projekt „Podnoszenie Kompetencji Cyfrowych mieszkańców województwa zachodniopomorskiego” – zadanie realizowane na gminach: Maszewo, Przybiernów, Dobra, Golczewo, Stepnica. Ponad 1 tysiąc osób wzięło udział w naszych warsztatach, a ponad 100 laptopów trafiło do gminnych szkół gdzie wspierają zdalne nauczanie uczniów.

6. Zadanie „Zacząć na nowo – podnoszenie kompetencji wychowawczych z wykorzystaniem symulatorów niemowląt” – dofinansowanie z budżetu województwa zachodniopomorskiego. Ponad 50 młodych ludzi sprawowało opiekę nad symulatorami, brało udział w programach wychowawczych i przekonało się, jak to jest być rodzicem.

7. Projekt „Psia Budka” – darowizna z Fundacji Orlen, po feriach zimowych zaczynamy warsztaty z dziećmi i młodzieżą gdzie wykonane budy, domki i karmniki trafią do zwierząt najbardziej potrzebujących.

8. Projekt „GOL – Goleniowski Ośrodek Lokalny wsparcia osób młodych” – w ramach zadania otworzymy specjalistyczne pracownie i będziemy wspierać młodych ludzi w odnalezieniu się na rynku pracy. Uruchomimy nowoczesną pracownią komputerową by bezpłatnie organizować kursy z budowania własnych stron internetowych, podstaw programowania, uruchomimy pracownie krawiecką oraz renowacji mebli i podstaw pracy w drewnie. Pomożemy wejść na rynek pracy.

9. Projekt „ANTIDOTUM” – powstanie w Goleniowie pierwsza Placówka Wsparcia Dziennego gdzie dzieci i młodzież będą mogły skorzystać z wsparcia pedagogów, psychologów, socjoterapeutów oraz aktywnie, twórczo i nowocześnie spędzić czas.

10. Otrzymaliśmy dofinansowanie z Funduszy Norweskich na projekt pod nazwą „Nie krzywdzę! Wspieram!” – projekt ogólnopolski, skierowany do osób pracujących z młodzieżą trudną. W ramach zadania będziemy nie tylko promować nowoczesne metody pracy, ale propagować i zachęcać do utworzenia Centrów Animacji Młodzieży w innych częściach kraju!

Przed nami kolejny rok, ciężkiej pracy ale i wspaniałych sukcesów. Nie spoczywamy na laurach, startujemy w kolejnych konkursach i szukamy nowych, innowacyjnych pomysłów na pracę nie tylko z młodymi ludźmi. Czekamy na wyniki konkursu aby móc otworzyć Goleniowskie Biuro Kariery by młodzieży pomagać w znalezieniu pracy, także tymczasowej. Zamierzamy także „Uwolnić Książkę” czyli stworzyć biblioteczkę na świeżym powietrzu, w której każdy mieszkaniec będzie mógł zostawić czy wypożyczyć książkę, albo poczytać ją w otoczeniu zieleni na ławeczce. Wciąż będziemy podnosić kompetencje cyfrowe wśród mieszkańców naszego województwa sprawiając, że więcej sprzętu komputerowego trafi do najbardziej potrzebujących. Planujemy stworzyć mobilną pracownię robotyki – która odwiedzać będzie świetlice wiejskie i oferować zabawę i naukę dzieciakom poprzez budowanie własnych robotów i nauka z podstaw programowania. Wszystkich pomysłów nie sposób wymienić, a nowe wciąż się pojawiają. Więc… Trzymajcie za nas kciuki!

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *