STOP CYBERPRZEMOCY

camgoleniow@gmail.com

Zadanie publiczne “Świadomi Mama, Tata i Ja” jest współfinansowane ze środków otrzymanych z budżetu Województwa Zachodniopomorskiego


#PomorzeZachodnie #PomorzeZachodnieNews @PomorzeZachodnie @PomorzeZachodnieNews

Wirtualny świat, to rzeczywistość od której nie uciekniemy, a w której funkcjonują nie tylko dorośli, ale także dzieci. Dzieci są zafascynowane światem mediów społecznościowych, gier, filmów, a także postawione przed koniecznością nauki zdalnej, spędzają przed ekranami telefonów i komputerów bardzo wiele czasu.

Wirtualny, cyfrowy świat, w którym istnieje wiele perspektyw to także świat w którym na dziecko czyha bardzo wiele niebezpieczeństw. To uzależnienia behawioralne, pornografia, przemoc, narażenie na drastyczne treści ale także poważne problemy ze zdrowiem psychicznym a także i fizycznym.

W niniejszej broszurze chcemy przedstawić zagrożenia dla dzieci i młodzieży związane z rzeczywistością ON-LINE, jak ustrzec się przed niebezpieczeństwem a także jakich błędów nie popełniać, by nie stać się ofiarą cyberprzemocy.

Jednocześnie bardzo ważnym jest, aby opracowanie dotarło do jak największej liczby osób – Państwa koleżanek, kolegów, znajomych po to, aby ustrzec przed negatywnymi konsekwencjami Internetu jak największą liczbę dzieci i by móc wspólnie rozwiązywać problemy.

broszura-stop-cyberprzemocy-1

Broszurę informacyjną można także pobrać i zapisać w formacie .pdf: Broszura informacyjna “Stop Cyberprzemocy”