Co się dzieje w Centrum Animacji Młodzieży?

camgoleniow@gmail.com

Co się dzieje w Centrum Animacji Młodzieży?

Od jakiegoś czasu okoliczni mieszkańcy ulic Matejki czy Lipowej w Goleniowie widzą wzmożony ruch wokół budynku przy ul. Matejki 3 w Goleniowie. Wycinane są stare kraty w pomieszczeniach zajmowanych wcześniej przez Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej, przed budynkiem zauważyć można było palety z bloczkami, z pomieszczeń dobiegały hałasy kucia ścian. Wielu okolicznych mieszkańców dopytuje co to za remont i co będzie się działo w tych pomieszczeniach. Od razu uprzedzamy – odpowiadając na zapytania niektórych mieszkańców – nie powstanie tu żaden nowy sklep z logo popularnego zielonego zwierzątka, a remont wynika z planów rozwoju Stowarzyszenia.

Dzięki uzyskanym dofinansowaniom Siedziba Stowarzyszenia wzbogaci się o nowe pracownie oraz pomieszczenia na organizacje zajęć dla dzieci i młodzieży ale także dla osób dorosłych. Oprócz warsztatów i zajęć które dotychczas realizujemy, nasza oferta zostanie poszerzona o pracownie pracy w drewnie, renowacji mebli, krawiecką i tapicerską, a także – co jest naszą innowacją – pracownię multimedialną z robotyką dla dzieci i młodzieży. W drugiej części remontowanych pomieszczeń utworzymy Placówkę Wsparcia Dziennego, czyli miejsce gdzie dzieci i młodzież będą mogły kreatywnie spędzać czas a rodzice mieć bezpłatny dostęp do specjalistów w postaci pedagogów czy psychologa. Placówka Wsparcia Dziennego wyposażona będzie nie tylko w sprzęt multimedialny jak tablice interaktywne, komputery czy zabawki, ale także w gry rozwijające i zachęcające do uprawiania sportu jak piłkarzyki, tenis stołowy, dart. Dla najmłodszych, ale i trochę starszych mamy przygotowane popularne gry planszowe, gry multimedialne a także zabawki konstrukcyjne, rozwijające zdolności manualne i psychomotoryczne a w szczególności pomagające polepszyć swoje wyniki w nauce. Oczywiście nie zabraknie zajęć z robotyki.

Remont to nie tylko utworzenie pracowni, ale także utworzenie biura wraz z pokojem do rozmów indywidualnych, aneksu kuchennego, łazienki dostosowanej do potrzeb osób niepełnosprawnych. To także ocieplenie budynku i zmiana elewacji, by nowocześnie komponowała się w lokalne otoczenie.

Planujemy także zmienić otoczenie naszej siedziby. Kącik Rekreacji Osiedlowej to nasz pomysł na zagospodarowanie terenu wokół budynku. Chcielibyśmy utworzyć miejsce, gdzie można usiąść na hamaku, ławeczce, zagrać w szachy czy warcaby na świeżym powietrzu a przy lokalu ustawić biblioteczkę, gdzie każdy z mieszkańców mógłby wziąć książkę i w otoczeniu zieleni dać się pochłonąć lekturze.

Mamy nadzieję, że nasza oferta przypadnie wszystkim do gustu a my zapraszamy każdego do współpracy, kto ma chęci, pomysły, nie boi się wyzwań w postaci organizacji zajęć i realizacji każdego, nawet zwariowanego pomysłu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *