“Dobry początek…”

camgoleniow@gmail.com

“Dobry początek…”

“Dobry początek – podnoszenie kompetencji wychowawczych z wykorzystaniem symulatorów niemowląt” to zadanie, które realizujemy dzięki blisko 90% dofinansowaniu z budżetu Województwa Zachodniopomorskiego. W ramach zadania, realizowanego do końca listopada 2020 roku minimum 55 młodych ludzi z rożnych placówek ( w tym także goleniowskich) weźmie udział w zajęciach z symulatorami niemowląt.
W drugiej edycji programu, zadanie rozszerzyliśmy o tzw “kamizelkę ciążową”, która imituje i pozwala odczuć przyszłej mamie jak przebiega rozwój małego dziecka od okresu prenatalnego do samodzielnej opieki nad maluszkiem. Oczywiście, chłopcy czy młodzi mężczyźni także będą mieli obowiązek poznać trudy tego bardzo ważnego wydarzenia w życiu każdego człowieka.
Symulatory niemowląt płaczą, wymagają opieki, karmienia, przewijania, odpowiedniego trzymania i pielęgnowania. Wbudowany komputer monitoruje wszystkie czynności życiowe “dziecka” i pozwala sprawdzać, czy opieka nad nim przebiegała prawidłowo. Kamizelka ciążowa poprzez możliwość dociążania jej i dzięki swojej budowie pozwala odczuć każdy miesiąc ciąży w tym np. kopanie nóżkami.
Zapraszamy do śledzenia naszych relacji z postępów w projekcie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *